Jak se liší depilace cukrovou pastou a voskem?

Zbavování se nechtěných chloupků na těle a obličeji pomocí cukrové pasty vychází ze zcela odlišného přístupu než používání vosku. Liší se chováním jednotlivých produktů, v jakém směru vytrhávají chloupky, jejich složení a jaké mají riziko popálenin.

 

Jak se produkty chovají

Toto je jeden z klíčových rozdílů mezi depilací cukrovou pastou a voskem na nohou i na jiných citlivějších oblastech těla. Depilační vosk se vyrábí z pryskyřice, která se přilepí na kožní buňky. Odtrhávání vosku proto způsobuje uživatelům velkou bolest. Cukrové produkty Chardé se nikdy nepřilepí na živé kožní buňky na těle ani na obličeji. Díky tomu se při depilaci cukrovou pastou odstraní pouze odumřelé kožní buňky a po aplikaci zůstává sametově hebká kůže. Další výhodou je to, že cukrová pasta Chardé je čistě přírodní produkt rozpustný ve vodě, lze ho tedy v případě potřeby z pokožky jednoduše omýt.

 

Směr vytrhnutí chloupků

Při depilaci cukrovou pastou Chardé se chloupky vytrhávají přirozeně, po směru jejich růstu. Při depilaci voskem se chloupky odstraňují proti směru jejich růstu, což způsobuje zbytečnou bolest navíc. Navíc při aplikaci cukrové pasty Chardé dochází k proniknutí cukru až k vlasovým folikulům, čímž dojde ke zvláčnění vlasového kořínku na nohou i na ostatních místech těla.

Již tyto dvě výše popsané výhody výrazně zvyšují komfort depilace pro zákazníky, což je významný rozdíl především pro klienty s citlivou pokožkou, pro které depilace voskem není komfortní.

 

Složení cukru a vosku, otázka hygieny

Cukrová pasta Chardé je čistě přírodní produkt, který je jedlý a dokonce skvěle chutná. Všechny naše cukrové produkty jsou naprosto bezpečné a navíc prospěšné pro pokožku. Vysoká koncentrace cukru v pastě Chardé zabraňuje tvorbě bakterií. Většina produktů používaných pro depilaci voskem obsahuje ropné pryskyřice a další chemikálie, které mohou mít velmi negativní vedlejší účinky na pokožku a celé tělo.

 

Riziko popálenin

Při depilaci horkým voskem na nohou nebo jiných oblastech těla hrozí popálení citlivé kůže. Tomuto riziku se při použití vosku jednoduše nedá vyhnout. Ženy jsou s tím často smířené, ale pro muže bývá nepřijatelné vystavit svou citlivou kůži na hrudníku, zádech, tváři a nohou horkému vosku.Cukrová pasta Chardé se nanáší ohřátá na tělesnou teplotu.

 

Výhody cukrové pasty Chardé

Cukrové produkty Chardé se přilepí na odstraňované chloupky, nikoli na okolní kůži a živé buňky. Navíc zvlhčují vlasový kořínek, což napomáhá jednoduššímu odstranění chloupků z folikulu. Příjemná teplota cukrové pasty, jednodušší uvolňování chloupků a jejich odstraňování v přirozeném směru růstu způsobuje, že depilace cukrovou pastou je mnohem komfortnějším zážitkem pro každého klienta.

 

Přínos cukrové pasty Chardé s doplňující péčí o pokožku:

• Zamezí a předchází zarůstání chloupků

• Zbaví chloupků všech barev a typů

• Ošetří, zjemní a zvláční všechny typy pokožky

• Působí jako přírodní peeling (odstraňuje odumřelé buňky)

• Pokožka po depilaci nepálí a nesvědí

• Minimální riziko vzniku zarudlých pupínků

• Při dlouhodobém používání dorůstající chloupky jsou mnohem jemnější a pravidelnou depilací Chardé se snižuje jejich množství a slábnou

 

Při depilaci cukrovou pastou Chardé se vyhnete:

• Popálení pokožky

• Poškození živých kožních buněk

• Působení chemických látek na tělo

• Zbytečnému nepohodlí a bolesti

• Zarůstání chloupků

facebookfacebookyoutube