Cukrová epilace v otazkách a odpovědích

Co je „Sugaring“ – Cukorvá epilace?

Profesionální, příjemná a zcela přírodní metoda odstraňování chloupků je v poslední době velmi oblíbená. Vaše stávající zákaznice ji rády vyzkoušejí a zároveň přivede i nové klientky. Epilaci je dobré v pravidelných intervalech opakovat, proto vám zvýší loajalitu zákaznic. Výhody pro váš salón? Zvýšení příjmu i loajality klientek.

Výhody epilace cukrovou pastou

 1. Okamžitý efekt bez podráždění pokožky, která je po proceduře hedvábně jemná a hydratovaná.
 2. Chloupky pravidelnou epilací slábnou, proto je možné proceduru opakovat méně často.
 3. Jde o přírodní výrobek šetrný k pokožce a životnímu prostředí.
 4. Nezpůsobuje alergii, na rozdíl od chemických depilačních přípravků.
 5. Je vhodná i pro epilaci citlivých míst, jako je obličej, podpaží nebo oblast bikin.
 6. Cukrová pasta má teplotu lidského těla a je možné ji nanést na stejné místo opakovaně.

Cukrová pasta
vs. vosk

Jak se liší epilace cukrovou pastou a voskem?

Zbavování se nechtěných chloupků na těle a obličeji pomocí cukrové pasty vychází ze zcela odlišného přístupu než používání vosku. Liší se chováním jednotlivých produktů, směru vytrhnutí chloupků, složením a rizikem popálenin.

Jak se produkty chovají

Toto je jeden z klíčových rozdílů mezi epilací cukrovou pastou a voskem na nohou i na jiných citlivějších oblastech těla. Vosk se vyrábí z pryskyřice, která se přilepí na kožní buňky. Odtrhávání vosku proto způsobuje uživatelům velkou bolest. Cukrové produkty AP se nikdy nepřilepí na živé kožní buňky na těle ani na obličeji. Díky tomu se při epilaci cukrovou pastou odstraní pouze odumřelé kožní buňky a po aplikaci zůstává pokožka sametově hebká. Další výhodou je to, že cukrová pasta AP je čistě přírodní produkt rozpustný ve vodě, lze ho tedy v případě potřeby z pokožky jednoduše omýt.

Směr vytrhnutí chloupků

Při epilaci cukrovou pastou AP se chloupky vytrhávají přirozeně, po směru jejich růstu. Při použití vosku se chloupky odstraňují proti směru jejich růstu, což způsobuje zbytečnou bolest navíc. Navíc při aplikaci cukrové pasty AP dochází k proniknutí cukru až k vlasovým folikulům, čímž dojde ke zvláčnění vlasového kořínku na nohou i na ostatních místech těla. Již tyto dvě výše popsané výhody výrazně zvyšují komfort epilace, což je důležité především pro klienty s citlivou pokožkou, pro které depilace voskem není příjemná.

Složení cukru a vosku, otázka hygieny

Cukrová pasta AP je čistě přírodní produkt, který je jedlý a dokonce skvěle chutná. Všechny naše cukrové produkty jsou naprosto bezpečné a navíc prospěšné pro pokožku. Vysoká koncentrace cukru v pastě AP zabraňuje tvorbě bakterií. Většina produktů používaných pro depilaci voskem obsahuje ropné pryskyřice a další chemikálie, které mohou mít velmi negativní vedlejší účinky na pokožku a celé tělo.

Riziko popálenin

Při depilaci horkým voskem na nohou nebo jiných oblastech těla hrozí popálení citlivé kůže. Tomuto riziku se při použití vosku jednoduše nedá vyhnout. Ženy jsou s tím často smířené, ale pro muže bývá nepřijatelné vystavit svou citlivou kůži na hrudníku, zádech, tváři a nohou horkému vosku. Cukrová pasta AP se nanáší ohřátá na tělesnou teplotu.

Výhody cukrové pasty AP

Cukrové produkty AP se přilepí na odstraňované chloupky, nikoli na okolní kůži a živé buňky. Navíc hydratují vlasový kořínek, což napomáhá jednoduššímu odstranění chloupků z folikulu. Příjemná teplota cukrové pasty, jednodušší uvolňování chloupků a jejich odstraňování v přirozeném směru růstu způsobuje, že epilace cukrovou pastou je pro každého klienta mnohem komfortnějším zážitkem.

Přínos cukrové pasty AP s doplňující péčí o pokožku:

 • Zamezí a předchází zarůstání chloupků
 • Odstraňuje chloupky všech barev a typů
 • Ošetří, zjemní a zvláční všechny typy pokožky
 • Působí jako přírodní peeling (odstraňuje odumřelé buňky)
 • Pokožka po epilaci nepálí a nesvědí
 • Minimální riziko vzniku zarudlých pupínků
 • Při dlouhodobém používání jsou dorůstající chloupky mnohem jemnější a pravidelnou epilací AP se snižuje jejich množství a slábnou

Při epilaci cukrovou pastou AP se vyhnete:

 • Popálení pokožky
 • Poškození živých kožních buněk
 • Působení chemických látek na tělo
 • Zbytečnému nepohodlí a bolesti
 • Zarůstání chloupků

Cukrová epilace
v otazkách a odpovědích

Chcete svým klientkám vysvětlit, proč je pro ně epilace cukrovou pastou vhodná? Zde je přehled nejčastějších otázek a odpovědí na ně.

Je AP přírodní produkt?

Cukrová pasta AP je 100% přírodní produkt bez škodlivých látek. Je vyráběna z pečlivě vybraných surovin, je garancí nejvyšší a stálé kvality v každém balení. V naší pastě nenajdete žádné přidané chemikálie, vosk ani jiné škodlivé látky. Cukrové pasty AP jsou hypoalergenní a protizánětlivé.

Nemůže epilace poškodit mou pokožku?

Naše cukrové pasty se nelepí na živé kožní buňky. Cukrová pasta AP a speciální metoda epilace AP zajišťují, že při epilaci jsou jemně odstraňovány pouze odumřelé kožní buňky. Díky tomu je naše metoda odstraňování chloupků mnohem šetrnější k pokožce než konkurenční depilační způsoby. Výsledkem je hebká kůže i v těch nejcitlivějších oblastech, jako jsou třísla a obličej.

Nestojí to moc?

Epilace cukrovou pastou je ekonomicky výhodná. U většiny klientů dojde k viditelnému zlepšení již po první nebo druhé epilaci – chloupky jsou jemnější a méně četné, pokožka je hebká a zdravá. Epilaci je pak třeba opakovat méně častěji.

Nenalepí se pasta na mě nebo oblečení?

Naše cukrové pasty jsou rozpustné ve vodě. Při epilaci cukrovou pastou klientky neriskují poškození oblečení při případném potřísnění, samozřejmě ani potřísnění pokožky. V případě potřeby cukrovou pastu AP jednoduše smyjete vlažnou vodou. Po epilaci budou vaše klientky odcházet s příjemným pocitem čistoty a hebké pokožky.

Nemůže mě horký cukr popálit?

Cukrová pasta AP má teplotu lidského těla, nehrozí tedy žádné riziko popálení kůže. Tento pocit bezpečnosti okouzlí všechny vaše klienty. Při aplikaci cukrové pasty dojde k jejímu pronikání až k vlasovým folikulům, což umožní jednodušší uvolnění chloupku a zabrání jeho přetržení. Odstraňování chloupků je příjemné – někteří klienti při epilaci dokonce usnou. Tomu se říká skutečně jemná epilace…

Nemohou být v cukru nějaké bakterie?

Epilace AP je hygienická. Certifikované kosmetičky AP nikdy nepoužívají cukrovou pastu vícekrát a vždy mají rukavice. Po ošetření klientky se použitá cukrová pasta vyhazuje. Další výhodou cukrové pasty AP je to, že v tak vysoké koncentraci cukru nemohou přežít žádné bakterie. Zakládáme si na tom, že všechny produkty AP jsou 100% bezpečné.

Nezůstanou po Epilaci červené skvrny?

Před-epilační a po-epilační péče AP je velice účinná a důležitá pro celkový výsledek. Snižuje totiž riziko nežádoucí reakce a podráždění pokožky po odstranění chloupků. Všechny produkty AP jsou pečlivě vyvinuty a důkladně otestovány, díky tomu si můžete být jisti jejich maximální účinností a zdravotní nezávadností.

Je epilace vhodná i pro blond a slabé chloupky?

Naše produkty jsou účinné pro ženy i muže každého věku, pro všechny barvy kůže a struktury chloupků. Od blonďáků s jemnými chloupky po ženy s tmavými a velmi tuhými chloupky… epilaci AP je možné provádět s těmi nejlepšími výsledky. Můžete epilovat od hlavy k patě (kromě chloupků v uších a řas), výsledky budou vždy skvělé.

Je potřeba mít chloupky delší, aby je cukrová pasta odstranila?

Mezi jednotlivými epilacemi cukrovou pastou se nemusíte holit, ani nemusíte nechávat vaše chloupky narůst. Pro provedení epilace cukrovou pastou AP je požadovaná délka chloupků minimálně 3-5 mm. S každou další epilací je odstraňování chloupků snazší.

Jsou kosmetičky vyškolené?

Profesionálně proškolené kosmetičky AP důkladně ovládají epilační techniku AP. Nabízíme systém školení, který je velmi vyhledávaný. Pomáháme při správném osvojování nové techniky, což ocení především spokojení klienti.

Body Sugaring for all Skin Types
Body Sugaring for all Skin Types
Body Sugaring for all Skin Types
Body Sugaring for all Skin Types
facebookfacebookyoutube